SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kaffekanna 9859037
nr 985 9037
Kaffekanna
silver, Danmark 1800-talets början, med adelsvapen, höjd: 17 cm
Utrop:
5.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 5 oktober 2015
kl 18:07:58
5/10 18:01:27
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.